CLASS 4A
All games at Target Center
Wednesday
Quarterfinals
• Brainerd (28-1) vs. Apple Valley (No. 1 seed, 28-1), 10 am
• Eden Prairie (No. 5 seed, 21-8) vs. Woodbury (No. 4 seed, 25-4), noon
• Lakeville North (23-6) vs. Park Center (No. 2 seed, 26-3), 2 pm
• Andover (10-19) vs. Edina (No. 3 seed, 22-7), 4 pm
Thursday
• Semifinals, 6 and 8 pm
Saturday
• Third place (at Concordia-St. Paul), 4 pm
• Championship, 8 pm
CLASS 3A
Wednesday
Quarterfinals • at Williams Arena
• Sartell (17-12) vs. DeLaSalle (No. 1 seed, 27-1), 10 am
• St. Paul Johnson (No. 5 seed, 21-7) vs. Delano (No. 4, 26-3), noon
• Blake (22-7) vs. Austin (No. 2 seed, 28-0), 2 pm
• Grand Rapids (20-9) vs. Marshall (No. 3 seed, 27-2), 4 pm
Thursday • at Target Center
• Semifinals, noon and 2 pm
Saturday
• Third place (at Concordia-St. Paul), 2 pm
• Championship (at Target Center), 6 pm
CLASS 2A
Wednesday • Quarterfinals
At Target Center
• Perham (23-7) vs. Minnehaha Academy (No. 1 seed, 23-6), 6 pm
• Annandale (No. 5 seed, 20-9) vs. Byron (No. 4 seed, 25-4), 8 pm
At Williams Arena
• Redwood Valley (24-5) vs. Litchfield (No. 2 seed, 24-5), 6 pm
• Esko (26-4) vs. Hayfield (No. 3 seed, 22-7), 8 pm
Friday • at Target Center
• Semifinals, 6 and 8 pm
Saturday
• Third place (at Concordia-St. Paul), noon
• Championship (at Target Center), 2 pm
CLASS 1A
Thursday
Quarterfinals • at Williams Arena
• Mountain Lake (24-5) vs. Maranatha (No. 1 seed, 29-1), 11 am
• Lakeview Christian (No. 5 seed, 20-10) vs. Rushford-Peterson (No. 4 seed, 26-3), 1 pm
• Battle Lake (22-5) vs. Upsala (No. 2 seed, 30-0), 3 pm
• Walker-Hackensack-Akeley (27-2) vs. SW Minnesota Christian (No. 3, seed, 27-1), 5 pm
Friday • at Target Center
• Semifinals, noon and 2 pm
Saturday
• Third place (at Concordia-St. Paul), 10 am
• Championship (at Target Center), noon
Tag(s): Hub Exclusives Star Tribune Austin Lakeview Brainerd North Perham Hayfield Byron Grand Rapids Lake Eden Prairie Edina Battle Lake Walker-Hackensack-Akeley Andover Park Center Esko Prairie Upsala St. Paul Johnson Apple Valley Lakeville North Marshall Redwood Valley Park of Cottage Grove Rushford-Peterson Blake DeLaSalle Minnehaha Academy Valley North Annandale Delano Litchfield Woodbury