MSHSL 2010-2011 Section Playoffs Game Schedule - 3/10/2011
Visitor
V
Home
H
Location
Status
Bigfork
54
Nashwauk-Keewatin
36
Hibbing
Cook
55
Chisholm
87
Hibbing
Ortonville
62
MACCRAY
70
SMSU
Russell-Tyler-Ruthton
59
Ellsworth
76
Worthington
Lac qui Parle Valley
57
Montevideo
75
Granite Falls
Win-E-Mac
46
Fosston
62
Bemidji H.S.
Clearbrook-Gonvick
64
Cass Lake-Bena
87
BSU
Fertile-Beltrami
29
Northern Freeze
47
NCTC
Sacred Heart
39
Warren-Alvarado-Oslo
67
UMC
Fond du Lac Ojibwe
80
Cherry
60
Hermantown
AlBrook
69
Silver Bay
68
Esko
Babbitt-Embarrass
44
Orr
79
Hibbing
Lester Prairie
51
Cedar Mountain
73
High Seed
New Ulm Cathedral
52
Sleepy Eye
55
High Seed
Truman
33
Springfield
73
High Seed
Granada-Huntley-East Chain
53
Mankato Loyola
49
High Seed
Murray County Central
39
Windom
61
Jackson County Central
Jackson County Central
63
Fairmont
57
Windom
New York Mills
56
Ulen-Hitterdal
59
Ulen-Hitterdal
Lake Park-Audubon
37
Norman County East/UH
70
Norman County East
Norman County West
35
Ada-Borup
74
Ada-Borup
Park Christian
37
Barnesville
80
Barnesville
Brandon-Evansville
67
Ashby
63
Ashby
Underwood
44
Belgrade-Brooten-Elrosa
99
Belgrade-Brooten-Elrosa
Hancock
40
Hillcrest Lutheran
61
Hillcrest Academy
Wheaton-Herman-Norcross
61
Battle Lake
74
Battle Lake
Fridley
30
DeLaSalle
77
DeLaSalle
St. Anthony
62
St. Paul Central
69
St. Paul Central
St. Paul Como Park
63
Totino-Grace
77
Totino-Grace
Minneapolis Henry
42
Columbia Heights
67
Columbia Heights
Osakis
40
Minnewaska Area
69
Minnewaska
Breckenridge
66
Benson
64
Benson
Staples-Motley
44
Long Prairie-Grey Eagle
69
Long Prairie-Grey Eagle
West Central Area
62
Morris Area/Chokio-Alberta
61
Morris Area
Eden Valley-Watkins
42
Zimmerman
87
Zimmerman
Legacy Christian
47
Kimball Area
57
Kimball
Milaca
53
Maple Lake
68
Maple Lake
Foley
40
St. Cloud Cathedral
60
St. Cloud Cathedral
Rockford
56
Howard Lake-Waverly-Winsted
82
Howard Lake-Waverly-Winsted
Litchfield
60
Glencoe-Silver Lake
55
Glencoe-Silver Lake
Sibley East
46
Mayer Lutheran
52
Mayer Lutheran
Norwood Young America
54
Watertown-Mayer
60
Watertown-Mayer
Belle Plaine
46
Waterville-Elysian-Morristown
57
High Seed
Kenyon-Wanamingo
50
St. Peter
49
High Seed
Southland
60
Maple River
64
High Seed
Hayfield
44
Kasson-Mantorville
42
High Seed
Onamia
44
McGregor
56
McGregor
Hill City
52
Isle
60
Isle
Cromwell-Wright
35
Barnum
52
Barnum
Royalton
40
East Central
66
East Central
Pine River-Backus
45
Sebeka
81
Sebeka
Nevis
37
Bertha-Hewitt
52
Bertha-Hewitt
Menahga
51
Browerville
67
Browerville
Eagle Valley
44
Upsala
67
Upsala
Bloomington Jefferson
52
Eden Prairie
81
Eden Prairie
Chanhassen
64
Edina
73
Edina Community Center
Bloomington Kennedy
58
Shakopee
56
Shakopee
Prior Lake
59
Chaska
72
Chaska
Park Center
43
Osseo
57
Osseo
Spring Lake Park
65
Irondale
68
Irondale
Mounds View
66
Robbinsdale Cooper
85
Cooper
Centennial
58
Champlin Park
72
Champlin Park
Coon Rapids
61
Duluth East
80
Duluth East
Andover
31
Anoka
42
Anoka
Duluth Central
60
Forest Lake
76
Forest Lake
Cambridge-Isanti
32
Blaine
61
Blaine
Princeton
47
Orono
79
Orono
Annandale
69
Delano
73
Delano
Monticello
61
Big Lake
68
Big Lake
Becker
43
Rogers
73
Rogers
Paynesville Area
71
New London-Spicer
86
New London-Spicer
Pierz
62
Albany
60
Albany
St. John's Prep
55
Melrose Area
75
Melrose
Holdingford
57
Sauk Centre
61
Sauk Centre
Frazee
28
Perham
77
Perham
Crosby-Ironton
50
Hawley
66
Hawley
Dilworth-Glyndon-Felton
59
Pelican Rapids
74
Pelican Rapids
Wadena-Deer Creek
41
Pequot Lakes
65
Pequot Lakes
Red Lake
67
Bagley
87
Bagley
Warroad
52
East Grand Forks
64
East Grand Forks
Roseau
48
Crookston
71
Crookston
Walker-Hackensack-Akeley
20
Thief River Falls
76
Thief River Falls
Math and Science
78
Minnesota Transitions
149
Minnesota Transitions
Bethany Academy
69
Four Directions
86
Four Directions
PACT
31
West Lutheran
65
West Lutheran
Avail Academy
35
St. Agnes
107
St. Agnes
North Lakes
9
Maranatha
88
Maranatha
St. Paul Humboldt
58
FAIR
72
FAIR
CHOF
51
New Life Academy
57
New Life Academy
Community of Peace
29
Heritage Christian
78
Heritage Christian
St. Paul Academy
59
Providence Academy
42
Providence Academy
Minneapolis Edison
39
Minneapolis Roosevelt
72
Minneapolis Roosevelt
International School of MN
49
St. Croix Lutheran
86
St. Croix Lutheran
Brooklyn Center
49
Breck
57
Breck
Mounds Park Academy
47
Trinity
70
Trinity
Great River
47
Minnehaha Academy
96
Minnehaha Academy
Minneota
62
Dawson-Boyd
73
SMSU
Hills-Beaver Creek
71
Southwest Minnesota Christian
51
Worthington
Redwood Valley
56
Tracy-Milroy-Balaton
41
Granite Falls
Blackduck
52
Red Lake County
67
BSU
Northome/Kelliher
63
Mahnomen
60
Bemidji H.S.
Kittson County Central
64
Badger/Greenbush-Middle River
73
UMC
Goodridge
44
Stephen-Argyle
47
NCTC
Floodwood
40
Cook County
54
Hermantown
Carlton/Wrenshall
39
Lakeview Christian
71
Esko
Mesabi East
79
Ely
57
Hibbing